Практичні поради вступникам на бакалаврат

Зараз ви створили або створюєте особисті електронні кабінети, і з 12 липня розпочнете формувати електронні заяви на вступ до конкретних закладів вищої освіти.

Пам’ятайте:

  1. Не варто звертати особливу увагу на максимальні обсяги прийому на держзамовлення, виставлені університетами. Кількість місць держзамовлення на різні спеціальності визначається Кабінетом міністрів і на сьогодні воно не невідоме. Очікуємо не раніше 11 липня. Потім ці місця “розійдуться” по університетах за тими вступниками, які мають найвищі бали і пріоритети заяв.
  2. Коли кількість місць держзамовлення на омріяну вами спеціальність з’явиться, це теж мало що означатиме. Хіба що ви дізнаєтеся, яким воно було на цю ж спеціальність торік, і порівняєте, врахувавши те, що загалом вступників цього року менше. Є спеціальності, на які держава дає багато місць, але туди всеодно важко потрапити (наприклад, спеціальності ІТ галузі). А є спеціальності, на які місць мало, а потрапити на них всеодно легко (наприклад, спеціальність Прикладна фізика і наноматеріали). Відносно легко буде потрапити на спеціальность Середня освіта, особливо на такі її предметні спеціалізації як математика, фізика або хімія). Минулого року до нас вступили на ці спеціальності всі бажаючі, і ще залишалися державні місця.
  3. Справжнє значення мають: конкурсні бали і пріоритети, які ви надаєте вашим заявам. Далі місця розходяться по університетах за тими абітурієнтами, які мають вищі бали і визначили вищий пріоритет. Це називаєть с “Широкий конкурс”.
  4. Не формуйте заяви у перші 1-2 дні з початку подачі заяв, бо сисема буде перевантажена і це може забрати у вас багато часу і нервів.
  5. Прибережіть 1-2 з можливих сімох заяв на останні дні, коли ви будете краще розуміти, де у вас є шанси, а де їх немає.
  6. Часто формують заяви з низким пріоритетом аби-куди, а потім, коли проходять за цими пріоритетами, то виявляється, що вчитися там і не збиралися. Навіщо тоді подавали заву? Використайте всі 7 можливостей усвідомлено.
  7. Якщо ви хочете навчатися за держзамовленням на комп’ютерних науках або Економіці, то знайте, що у вас практично не буде шансів, якщо конкурсний бал буде нижчим за 180, незалежно від обраного університету. Якщо ви хочете навчатися у нашому інституті, подбайте про більш реалістичні запасні варіанти. Для спеціальності Комп’ютерні науки добрим запасним варіантом є Середня освіта (Інформатика). Багато навчальних дисциплін цієї спеціальності є спільними із спеціальністю Комп’ютерні науки.
  8. Загалом учительські спеціальності (у нас ще є математика і фізика) є найкращим варантом здобути універсальну освіту, яка дозволить успішно себе проявити у багатьох професіях. Наприклад, мер міста Ніжина, керівники банківських установ Ніжина, багато працівників ІТ сфери мають саме педагогічну освіту. Найбільш універсальною підготовкою для праці будь-де і будь-ким, є звичайно ж, математична підготовка, оскільки вона найбільше розвиває інтелект.
  9. Світ дуже швидко змінюється. Скоріш за все, ви будете працювати не за тією професією, за якою навчалися, або за тією, але сама професія сильно зміниться. Такі професії, як юрист або лікар, можуть взагалі зникнути через 20-30 років. Як би там не було, а навчатися доведеться ще не один раз.
  10. Мене звати Юрій Олексійович. Я працюю директором інституту точних наук і економіки Ніжинського університету. Якщо у вас виникне запитання до мене, задавайте його без роздумів отут. Нехай вам крупно пощастить!

Викладачі Інституту стажувалися в Греції

Виконання трирічного міжнародного проекту Erasmus+ «Гендерні Студії: крок до демократії та миру у сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями», учасниками якого є 10 університетів з України, Марокко, Тунісу, Литви, Угорщини та Греції, серед яких є й наш університет, наближається до успішного завершення.

Цього разу учасники проекту зустрілися на тижневому стажуванні в університеті Арістотеля грецького міста Салоніки. Провідними темами спільних заходів було обговорення підготовлених університетськими командами України, Марокко і Тунісу навчальних матеріалів для спеціалізацій з Гендерних студій.

Від нашого університету у стажуванні взяли участь 8 викладачів, у тому числі доценти Інституту точних наук і економіки Тетяна Володимирівна Лісова і Юрій Олексійович Ковальчук. Сферою відповідальності викладачів Інституту в проекті, серед інших завдань, є підготовка навчального курсу з статистичних методів досліджень для магістрантів, що спеціалізуються з гендерних студій, а також організаційна, методична та технічна допомога учасникам консорціуму в розробці онлайнових курсів на платформі віртуального навчального середовища Moodle.

Ми представили концепцію та детальний план нашого навчального посібника з статистичних методів досліджень для гуманітаріїв, отримали від експертів з країн Європейського Союзу цінні зауваження та пропозиції щодо його змісту.

Також ми представили розроблений нами механізм оцінювання онлайнових курсів, які створюються за проектом нами та нашими партнерами, та випробували його дію при обговоренні онлайн-курсів, представлених українськими та африканськими колегами.

Важливою частиною нашої роботи в Салоніках були навчання з питань забезпечення академічної доброчесності, правил оформлення наукових публікацій, а також використання спеціалізованого програмного забезпечення для автоматизації такої діяльності. Приємно було переконатися у тому, що запропоновані європейськоми партнерами програмні інструменти, такі як референс-менеджер Mendeley, не тільки вже використовуються викладачами нашого інституту, а й поширюються серед аспірантів усього нашого університету через обов’язковий для них навчальний курс з інформаційних технологій в науковій і освітній діяльності, викладання якого забезпечується Інститутом.

Надзвичайно плідною була наша робота в бібліотеці університету Арістотеля. Як стажери ми отримали доступ до величезної кількості оналйнових книг та періодичних наукових видань, підписка на які є в університеті. Запаслися там для подальшого опрацювання великою кількістю файлів з книгами та статтями з загальної освітньої тематики, гендерних студій, кількісних методів наукових досліджень.

Салоніки – друге за величиною і значенням місто Греції, з багатою історією і традиціями. Університет Арістотеля є найбільшим університетом на Балканах.

Ще про візит ніжинських викладачів до Салонік – у новині на сайті університету.

Більше про проект – на сторінках у мережах Фейсбук та LinkedIn.

Вітаємо наших випускників!

Відбулася друга, літня, хвиля випуску бакалаврів і магістрів нашого Інституту. Традиційно вручення дипломів з відзнакою проходило на загальноуніверситетському рівні, у присутності поважних гостей – депутатів, керівників міста. Репортаж про це дивіться тут.

Дипломи з відзнакою отримали троє наших баклаврів:

  • Святослав Мисвковець
  • Ярослав Ященко
  • Костянтин Козоріз

Диплом з відзнакою отримала також магістр Любов Мацвейко. Вітаємо наших відмінників! Вітаємо усіх, хто подолав непростий шлях навчання за програмами Середня освіта (Математика, Фізика), Прикладна фізика і наноматеріали, Комп’ютерні науки, Освітні вимірювання! Нехай все вийде у вашому житті!

Дякуємо студентській раді, на чолі з випускницею бакалаврату Тетяною Кулик, за організацію веселого і водночас теплого випускного свята.