Відбувся семінар за результатами науково-педагогічної практики магістрантів

28 листопада на кафедрі інформаційних технологій і аналізу даних відбувся семінар, на якому студенти-магістранти 2-го курсу спеціальностей  Науки про освіту та Комп’ютерні науки та інформаційні технології доповіли про свої наукові здобутки за результатами науково-педагогічної практики. Усі доповіді свідчать про готовність магістрантів д

о завершального етапу написання випускної магістерської роботи. Бажаємо їм успіхів у цій відповідальній і нелегкій справі!

 

Викладачі інституту взяли участь у Міжнародній конференції

23-25 листопада 2017 р. у Києві проходила XII Міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». Серед організаторів та гостей конференції були представники вузів Польщі та Туреччини. Викладачі нашого інституту Ковальчук Ю.О. та Лісова Т.В. під час засідання секції «Послідовність загальної та вищої освіти як європейський стандарт» доповіли про деякі результати опитування вчителів та директорів шкіл, проведеного в Україні за методикою міжнародного дослідження TALIS. Організатором дослідження була Українська асоціація дослідників освіти (http://www.uera.org.ua/), членами якої є учасники конференції від нашого інституту.

Увага: публічний захист курсових робіт!

Захист курсових робіт студентів 4 курсу відбудеться:

  • з фізики – 29 листопада о 13:30, аудиторія 325;
  • з математики – 30 листопада о 13:30, аудиторія 301.

Наукове товариство Інституту запрошує всіх
бажаючих відвідати захід!

Нова учительська предметна спеціальність

У Переліку предметних спеціальностей, за яким в Україні ведеться підготовка вчителів за спеціальністю Середня освіта, з’явилася нова предметна спеціальність Природничі науки. Це перша широка предметна спеціальність, яка поєднує в собі підготовку вчителів одразу з чотирьох природничих дисциплін, що, зокрема, дозволятиме вчителям викладати інтегровані курси у школах, де ці окремі дисципліни не є профільними. Особам, які здобули вищу освіту за цією спеціальністю, буде присвоюватися професійна кваліфікація вчителя природничих наук, фізики, хімії, біології.

Марія Топоріна визнана найкращим титачем серед студентів Інституту

17 листопада 2017 року  бібліотека університету вперше провела акцію з відзначення кращих читачів серед студентів. Від нашого Інституту цей почесний титул здобула студентка 3 курсу Марія Топоріна. Колектив Інституту приєднується до привітань і бажає Марії зачерпнути з книг стільки знань, скільки потрібно для здійснення її найсміливіших мрій.

Максим Топорін виступив на засіданні студентського круглого столу з історії України

Студент 1 курсу Максим Топорін виступив на засіданні студентського круглого столу, організованого кафедрою історії України для студентів першого курсу різних спеціальностей. Круглий стіл проходив під промовистою назвою “Уроки історії України: погляд нової генерації”. Доповідь Максима була присвячена короткій і яскравій долі Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея, 1897-1943) – українського  вченого-винахідника, одного з піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів, автора так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон».

Керівник Максима доцент Москаленко Олександр Юрійович та інші учасники круглого столу дали високу оцінку виконананій нашим студентом-математиком історичній розвідці та її яскравій презентації.

Святослав Мисаковець отримав стипендію Фонду Леоніда Кучми

Студент 4 курсу напряму Інформаика Святослав Мисаковець отримав стипендію Президентського Фонду Леоніда Кучми за відмінні успіхи у навчанні та активну участь у науковій та громадській діяльності. Вітаємо, Святославе, бажаємо невпинного професійного зростання, здійснення найсміливіших мрій!

 

Дар’я Трухан та Вікторія Остапенко проходили практику в УЦОЯО

Магістрантки ІІ курсу спеціальності Науки про освіту (Освітні вимірювання) Вікторія Остапенко та Дар’я Трухан проходили практику в Українському центрі оцінювання якості освіти. Ця організація є давнім партнером кафедри інформаційних технологій і аналізу даних, а нині – й новоствореної Лабораторії освітньої аналітики нашого інституту. Проходження практики нашими студентами в УЦОЯО вперше відбулося у 2012 році.

Під час практики Дар’я та Вікторія ознайомилися із структурою та виробничими процесами в УЦОЯО, отримали цінні статистичні матеріали за тематикою своїх магістерських досліджень, а також взяли участь у проведенні Всеукраїнського моніторингового дослідження щодо якості освіти українських школярів та факторів її забезпечення. Співпраця нашого Інституту з УЦОЯО виходить зараз на новий якісний рівень. Зокрема, досягнуті домовленості про обміни базами даних та координацію дослідницьких проектів. Керівництво Інституту вдячне директору Центру Вадиму Карандію та заступнику директора Ользі Стрелюк за допомогу та висловлює впевненість у розвитку плідної співпраці в майбутньому.

Владислав Іванюк виграв конкурс на кращий логотип інституту

У зв’язку з реорганізацією фізико-математичного факультету в інститут точних наук і економіки було оголошено конкурс проектів логотипа інституту на приз директор інституту. Конкурс завершився 10 листопада. Переможцем конкурсу визнано студента 3 курсу напряму Інформатика Іванюка Владислава. Вітаємо Владислава з перемогою у конкурсі та бажаємо йому нових творчих успіхів!

У магістрантів-математиків розпочалася науково-педагогічна практика

30 жовтня 2017 року відбулася Настановча конференція до стажувальної та науково-педагогічної практик для магістрантів другого року навчання спеціальності 014 Середня освіта (Математика).

Стажувальну практику магістранти проходитимуть на базі Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради, а науково-педагогічну ‒ при кафедрах Навчально-наукового інституту точних наук і економіки.