Перший в історії університету 3D принтер!

Усі ми пам’ятаємо, як колись “тряслися” над першим лазерним чорно-білим принтером! Вели строгий облік витрачених матеріалів, а дозвіл на друк давав сам декан! І ось тепер переходимо у тривимірний простір! Прощавайте, стереомоделі з дроту та пап’є-маше! Зрастуй, захоплюючий світ 3D-моделювання. І, звичайно ж, перший продукт – символ успіху!

 

Едуард Бездухов – Містер Оригінальність НДУ!

Студент першого курсу спеціальності Комп’ютерні науки Едуард Бездухов взяв участь у конкурсі “Міс та Містер НДУ”, який відбувся минулого тижня. Едуард гідно представив наш Інститут, здобувши титул містера “Оригінальність”. І це при тому, що йому довелося відповідати на найбільш заковиристе запитання, яке придумав для нього підступний директор! Так тримати, Едуарде! Все буде 42!

Практика магістрантів-математиків завершилася

Педагогічна практика – невід’ємна частина підготовки майбутніх вчителів математики

11 грудня 2017 року в ННІ точних наук і економіки відбулася звітна конференція з стажувальної педагогічної та науково-педагогічної практик магістрантів спеціальності 014 Середня освіта (Математика).

Педагогічна практика в рамках професійної підготовки  володіє великим потенціалом для формування майбутнього вчителя, забезпечує поєднання теоретичного навчання з практичною роботою в ЗОШ, ліцеї, засвідчує загальний рівень фахової, психолого-педагогічної та методичної компетентностей, певним чином впливає на остаточне професійне самовизначення майбутнього вчителя.

Магістранти другого року навчання проходили стажувальну педагогічну практику в старших класах загальноосвітніх шкіл міста Ніжина, Ніжинському обласному педагогічному ліцеї Чернігівської обласної ради та Ніжинському професійному ліцеї побуту та сервісу. Діяльність студентів у період педагогічної практики була аналогом професійної діяльності вчителя-предметника, класного керівника, що здійснювалась в реальних умовах роботи  закладу. Cтуденти підвищували рівень самоосвіти і самовиховання, ступінь професійної підготовленості; синтезували знання з практичною діяльністю. Саме у процесі педагогічної практики відбувався найбільш інтенсивний розвиток особистісних якостей студентів, виявилось критичне й осмислене ставлення до дисциплін, що вивчаються.

Завершальним етапом теоретичної і практичної підготовки студентів була науково-педагогічна практика при кафедрах ННІ, під час якої магістранти мали змогу відчути себе в ролі викладача. Підготовка до занять вимагала від студентів-практикантів вияву високого рівня самостійності та відповідальності, творчого підходу до застосувань знань, набутих під час вивчення педагогіки, психології, фахових дисциплін та методики навчання.

Магістранти ділилися і своїми враженнями, захопленнями, напрацюваннями, і своїми страхами, хвилюваннями, які успішно подолали.

Виступилакерівник практики доц. Тарасенко О.В., яка наголосила  на  важливості педагогічної (виробничої) практики студентів у навчальному процесі,  що  водночас є і часом для самовиявлення, і першим кар’єрним кроком у майбутньому професійному становленні та зростанні. Керівники-методисти практики з математики (доц. Барило Н.А., доц. Чорненька О.В., доц. Віра М.Б.) висловили схвалення та подяку студентам за їх роботу.

Дорослі, сформовані особистості, які вже незабаром залишать стіни ННІ після семестрового навчання та державних іспитів, магістранти залишили надзвичайні враження про себе та про свою працю.

На фото – заняття із школярами магістранток Ірини Аніщенко і Любові Мацвейко.

 

Гляньте хто приїхав!

А погляньте-но, хто до нас приїжджав 13-го грудня! Хто ці веселі і дуже симпатичні хлопці й дівчата? Підказка: наші славні міста з’єднані довжелезною залізякою. І обидва наші міста оспівані класиками української літератури. Хто перший дасть правильну відповідь, тому нічого не буде!

Публічний захист курсових робіт студентів-математиків відбувся!

30 листопада відбувся захист курсових робіт з вищої математики студентів 4-го курсу. Крім доповідачів та їх наукових керівників М.Б. Віри, О.В. Тарасенко та О.В. Чорненької О.В., на захисті були присутні студенти 2 та 3 курсів.
У доброзичливій атмосфері творчого наукового пошуку молоді дослідники представили та обговорили результати своєї роботи, вислухали запитання аудиторії і поради викладачів щодо змісту подальших досліджень. Бажаємо нашим молодим науковцям нових вагомих результатів, наснаги та креативності в майбутньому!

Отримай наш та європейський диплом магістра одночасно!

7 грудня 2017 року в аудиторії 118 відбудеться презентація міжнародної програми «Два дипломи», яку репрезентують представники Вищої школи управління охороною праці в місті Катовіце (Польща)

11.50  – для магістрантів

13.30 – для бакалаврів

Запрошуємо вас на зустріч. Вхід вільний.

 

Ярослава Мельник та Марія Топоріна перемогли у математичній олімпіаді

28 листопада 2017 року в Інституті відбувся І тур Всеукраїнської олімпіади з математики, яку організували викладачі кафедри математики та економіки. Змагалися кращі студенти третього та четвертого курсу, а також магістранти першого року навчання.

Вітаємо переможців:

  • Мельник Ярославу, магістрантку першого року навчання, за зайняте І місце
  • Топоріну Марію, студентку третього курсу, за зайняте ІІ місце.

Дякуємо всім студентам та магістрантам за участь та бажаємо подальших перемог, творчих успіхів та здобутків!

Відбувся семінар за результатами науково-педагогічної практики магістрантів

28 листопада на кафедрі інформаційних технологій і аналізу даних відбувся семінар, на якому студенти-магістранти 2-го курсу спеціальностей  Науки про освіту та Комп’ютерні науки та інформаційні технології доповіли про свої наукові здобутки за результатами науково-педагогічної практики. Усі доповіді свідчать про готовність магістрантів д

о завершального етапу написання випускної магістерської роботи. Бажаємо їм успіхів у цій відповідальній і нелегкій справі!

 

Викладачі інституту взяли участь у Міжнародній конференції

23-25 листопада 2017 р. у Києві проходила XII Міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». Серед організаторів та гостей конференції були представники вузів Польщі та Туреччини. Викладачі нашого інституту Ковальчук Ю.О. та Лісова Т.В. під час засідання секції «Послідовність загальної та вищої освіти як європейський стандарт» доповіли про деякі результати опитування вчителів та директорів шкіл, проведеного в Україні за методикою міжнародного дослідження TALIS. Організатором дослідження була Українська асоціація дослідників освіти (http://www.uera.org.ua/), членами якої є учасники конференції від нашого інституту.