Вітаємо Ярославу Мельник з перемогою!

Грамота Ярослави Мельник

25 – 28 квітня 2017 року на механіко-математичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка проходив ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “математика”. Студентка 4 курсу спеціальності “математика” нашого факультету Ярослава Мельник (керівник – доцент Олена Володимирівна Чорненька) гідно представила Ніжинський університет, виборовши ІІІ місце.

Вітаємо, Ярославо, бажаємо нових звершень і здійснення найсміливіших мрій!

До уваги вступників: нова спеціальність ЕКОНОМІКА!

Featured

service-sc-economics-710

 

 

 

З 2017 року на фізико-математичному факультеті НДУ імені Миколи Гоголя розпочинається підготовка бакалаврів із спецільності Економіка, зі спеціалізацією Економіка підприємства.

Про спеціальність

Економіка – це наука вибору. Абітурієнте, здійсни свій вибір раціонально! Ми дамо тобі унікальну можливість отримати престижну освіту, що поєднує в собі багатогранні сучасні знання економіста, аналітика, наукового співробітника і керівника будь-якого рангу.

Фахівець спеціальності: 051 Економіка, спеціалізації: Економіка підприємства  може бути корисним для економічних служб підприємств та об’єднань виробничої та невиробничої сфери діяльності різних галузей, незалежно від форм власності та організаційних формувань, страхових компаній, інвестиційних фондів, брокерських контор, економічних служб державних адміністрацій, науково-дослідних та навчальних закладів, центрів моніторингу і лабораторій аналізу економічних проблем, державних керівних структур національної економіки.

Попри всі розмови про перенасичення ринку економістами, грамотні та амбіційні спеціалісти цієї сфери, як і раніше, залишаються затребуваними на ринку праці.

Фахівець у галузі економіки підприємства може виконувати функції економіста, бухгалтера, менеджера і керівника відповідних служб на підприємствах, у корпораціях, організаціях та установах – скрізь, де потрібно вміти будувати ділові стратегії і поточні плани, а також організовувати їх здійснення на практиці, керувати економічними процесами та координувати роботу виконавців. Це стає можливим на основі отримання сучасних знань з економічного моделювання, бізнес-діагностики, стратегічного планування, управління активами та вар1тістю підприємства, забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних та транснаціональних компаній.  Отже, ПЕРЕВАГОЮ ПРОФЕСІЇ Є ЇЇ УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ

Які предмети ЗНО потрібні для вступу?

Для того, щоб вступити на спеціальність Економіка, ви повинні подати сертифікат із балами ЗНО з таких предметів:

  • Українська мова і література (ваговий коефіцієнт 0,2)
  • Історія України (0,35)
  • Математика або географія (0,3)

Крім того, враховуються:

  • Середній бал атестату про повну середню освіту (ваговий коефіцієнт 0,1)
  • Призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН України та/або особам, які успішно закінчили підготовчі курси НДУ нараховуються додаткові бали з коефіціїнтом 0,05.

Що вивчається і хто навчає

Фахові предмети: економіка підприємства, маркетинг, менеджмент, бухгалтерський облік, економіка праці і соціально-трудові відносини, планування і контроль на підприємстві, стратегія підприємства, потенціал і розвиток підприємства, проектний аналіз і оцінювання ризиків, інформаційні системи і технології на підприємстві, бізнес-аналітика, банківська справа, зовнішньоекономічна діяльність підприємства.

Підготовкою фахівців з «Економіки підприємства» опікується кафедра математики та економіки, яка акумулює в собі вагомий науково-педагогічний потенціал: 7 доцентів, кандидатів наук, 1 старший викладач, 1 асистент. На кафедрі працюють як досвідчені, так і молоді викладачі. Середній вік членів кафедри – 47 років. Місія кафедри полягає у формуванні гармонійно розвиненої особистості – висококваліфікованого економіста, здатного в ринкових умовах приймати обґрунтовані господарські рішення і нести відповідальність за результативність діяльності підприємства.

Практики

З метою надання студентам необхідного рівня практичної підготовки передбачено проведення наступних видів практик:

  • ознайомчої практики (I курс, 1 семестр);
  • навчальної практики (ІІ курс, 3 семестр);
  • виробничої практики (ІІІ курс, 6 семестр);
  • виробничої переддипломної практики (IV курс, 8 семестр).

Практики проходять у провідних компаніях м. Ніжина, області, та м. Києва, зокрема:

  • ДП Науково-виробничий комплекс «Прогрес»;
  • ТОВ Науково-виробниче підприємство «Метекол»;
  • ТОВ Інженерний центр «Імпульс»;
  • ПрАТ «Завод «Ніжинсільмаш»;
  • ПАТ «Ніжинський механічний завод»;
  • ПАТ КБ «ПриватБанк» (онлайн-практика).

Можливості працевлаштування та кар’єрного зростання

Комплексний підхід до підготовки фахівців з «Економіки підприємства» дозволить випускникам реалізувати отримані знання, працюючи у:

  • виробничих і торгівельних підприємствах (на посадах економіст, головний економіст, бухгалтер-економіст, економіст-фінансист, менеджер з планування, менеджер зі стратегічного розвитку, в перспективі – топ-менеджери, керівники відділів і секторів, директори);
  • вітчизняних та міжнародних холдингових компаніях (департаменти планування та прогнозування, стратегічного та інноваційного розвитку; відділи бюджетування та продажу);
  • консалтингових та інвестиційних компаніях;
  • банківських установах (корпоративне кредитування);
  • органах державної влади;
  • власному бізнесі.