Практичні поради вступникам на бакалаврат

Зараз ви створили або створюєте особисті електронні кабінети, і з 12 липня розпочнете формувати електронні заяви на вступ до конкретних закладів вищої освіти.

Пам’ятайте:

  1. Не варто звертати особливу увагу на максимальні обсяги прийому на держзамовлення, виставлені університетами. Кількість місць держзамовлення на різні спеціальності визначається Кабінетом міністрів і на сьогодні воно не невідоме. Очікуємо не раніше 11 липня. Потім ці місця “розійдуться” по університетах за тими вступниками, які мають найвищі бали і пріоритети заяв.
  2. Коли кількість місць держзамовлення на омріяну вами спеціальність з’явиться, це теж мало що означатиме. Хіба що ви дізнаєтеся, яким воно було на цю ж спеціальність торік, і порівняєте, врахувавши те, що загалом вступників цього року менше. Є спеціальності, на які держава дає багато місць, але туди всеодно важко потрапити (наприклад, спеціальності ІТ галузі). А є спеціальності, на які місць мало, а потрапити на них всеодно легко (наприклад, спеціальність Прикладна фізика і наноматеріали). Відносно легко буде потрапити на спеціальность Середня освіта, особливо на такі її предметні спеціалізації як математика, фізика або хімія). Минулого року до нас вступили на ці спеціальності всі бажаючі, і ще залишалися державні місця.
  3. Справжнє значення мають: конкурсні бали і пріоритети, які ви надаєте вашим заявам. Далі місця розходяться по університетах за тими абітурієнтами, які мають вищі бали і визначили вищий пріоритет. Це називаєть с “Широкий конкурс”.
  4. Не формуйте заяви у перші 1-2 дні з початку подачі заяв, бо сисема буде перевантажена і це може забрати у вас багато часу і нервів.
  5. Прибережіть 1-2 з можливих сімох заяв на останні дні, коли ви будете краще розуміти, де у вас є шанси, а де їх немає.
  6. Часто формують заяви з низким пріоритетом аби-куди, а потім, коли проходять за цими пріоритетами, то виявляється, що вчитися там і не збиралися. Навіщо тоді подавали заву? Використайте всі 7 можливостей усвідомлено.
  7. Якщо ви хочете навчатися за держзамовленням на комп’ютерних науках або Економіці, то знайте, що у вас практично не буде шансів, якщо конкурсний бал буде нижчим за 180, незалежно від обраного університету. Якщо ви хочете навчатися у нашому інституті, подбайте про більш реалістичні запасні варіанти. Для спеціальності Комп’ютерні науки добрим запасним варіантом є Середня освіта (Інформатика). Багато навчальних дисциплін цієї спеціальності є спільними із спеціальністю Комп’ютерні науки.
  8. Загалом учительські спеціальності (у нас ще є математика і фізика) є найкращим варантом здобути універсальну освіту, яка дозволить успішно себе проявити у багатьох професіях. Наприклад, мер міста Ніжина, керівники банківських установ Ніжина, багато працівників ІТ сфери мають саме педагогічну освіту. Найбільш універсальною підготовкою для праці будь-де і будь-ким, є звичайно ж, математична підготовка, оскільки вона найбільше розвиває інтелект.
  9. Світ дуже швидко змінюється. Скоріш за все, ви будете працювати не за тією професією, за якою навчалися, або за тією, але сама професія сильно зміниться. Такі професії, як юрист або лікар, можуть взагалі зникнути через 20-30 років. Як би там не було, а навчатися доведеться ще не один раз.
  10. Мене звати Юрій Олексійович. Я працюю директором інституту точних наук і економіки Ніжинського університету. Якщо у вас виникне запитання до мене, задавайте його без роздумів отут. Нехай вам крупно пощастить!