До уваги вступників: нова спеціальність ЕКОНОМІКА!

Featured

service-sc-economics-710

 

 

 

З 2017 року на фізико-математичному факультеті НДУ імені Миколи Гоголя розпочинається підготовка бакалаврів із спецільності Економіка, зі спеціалізацією Економіка підприємства.

Про спеціальність

Економіка – це наука вибору. Абітурієнте, здійсни свій вибір раціонально! Ми дамо тобі унікальну можливість отримати престижну освіту, що поєднує в собі багатогранні сучасні знання економіста, аналітика, наукового співробітника і керівника будь-якого рангу.

Фахівець спеціальності: 051 Економіка, спеціалізації: Економіка підприємства  може бути корисним для економічних служб підприємств та об’єднань виробничої та невиробничої сфери діяльності різних галузей, незалежно від форм власності та організаційних формувань, страхових компаній, інвестиційних фондів, брокерських контор, економічних служб державних адміністрацій, науково-дослідних та навчальних закладів, центрів моніторингу і лабораторій аналізу економічних проблем, державних керівних структур національної економіки.

Попри всі розмови про перенасичення ринку економістами, грамотні та амбіційні спеціалісти цієї сфери, як і раніше, залишаються затребуваними на ринку праці.

Фахівець у галузі економіки підприємства може виконувати функції економіста, бухгалтера, менеджера і керівника відповідних служб на підприємствах, у корпораціях, організаціях та установах – скрізь, де потрібно вміти будувати ділові стратегії і поточні плани, а також організовувати їх здійснення на практиці, керувати економічними процесами та координувати роботу виконавців. Це стає можливим на основі отримання сучасних знань з економічного моделювання, бізнес-діагностики, стратегічного планування, управління активами та вар1тістю підприємства, забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних та транснаціональних компаній.  Отже, ПЕРЕВАГОЮ ПРОФЕСІЇ Є ЇЇ УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ

Які предмети ЗНО потрібні для вступу?

Для того, щоб вступити на спеціальність Економіка, ви повинні подати сертифікат із балами ЗНО з таких предметів:

  • Українська мова і література (ваговий коефіцієнт 0,2)
  • Історія України (0,35)
  • Математика або географія (0,3)

Крім того, враховуються:

  • Середній бал атестату про повну середню освіту (ваговий коефіцієнт 0,1)
  • Призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН України та/або особам, які успішно закінчили підготовчі курси НДУ нараховуються додаткові бали з коефіціїнтом 0,05.

Що вивчається і хто навчає

Фахові предмети: економіка підприємства, маркетинг, менеджмент, бухгалтерський облік, економіка праці і соціально-трудові відносини, планування і контроль на підприємстві, стратегія підприємства, потенціал і розвиток підприємства, проектний аналіз і оцінювання ризиків, інформаційні системи і технології на підприємстві, бізнес-аналітика, банківська справа, зовнішньоекономічна діяльність підприємства.

Підготовкою фахівців з «Економіки підприємства» опікується кафедра математики та економіки, яка акумулює в собі вагомий науково-педагогічний потенціал: 7 доцентів, кандидатів наук, 1 старший викладач, 1 асистент. На кафедрі працюють як досвідчені, так і молоді викладачі. Середній вік членів кафедри – 47 років. Місія кафедри полягає у формуванні гармонійно розвиненої особистості – висококваліфікованого економіста, здатного в ринкових умовах приймати обґрунтовані господарські рішення і нести відповідальність за результативність діяльності підприємства.

Практики

З метою надання студентам необхідного рівня практичної підготовки передбачено проведення наступних видів практик:

  • ознайомчої практики (I курс, 1 семестр);
  • навчальної практики (ІІ курс, 3 семестр);
  • виробничої практики (ІІІ курс, 6 семестр);
  • виробничої переддипломної практики (IV курс, 8 семестр).

Практики проходять у провідних компаніях м. Ніжина, області, та м. Києва, зокрема:

  • ДП Науково-виробничий комплекс «Прогрес»;
  • ТОВ Науково-виробниче підприємство «Метекол»;
  • ТОВ Інженерний центр «Імпульс»;
  • ПрАТ «Завод «Ніжинсільмаш»;
  • ПАТ «Ніжинський механічний завод»;
  • ПАТ КБ «ПриватБанк» (онлайн-практика).

Можливості працевлаштування та кар’єрного зростання

Комплексний підхід до підготовки фахівців з «Економіки підприємства» дозволить випускникам реалізувати отримані знання, працюючи у:

  • виробничих і торгівельних підприємствах (на посадах економіст, головний економіст, бухгалтер-економіст, економіст-фінансист, менеджер з планування, менеджер зі стратегічного розвитку, в перспективі – топ-менеджери, керівники відділів і секторів, директори);
  • вітчизняних та міжнародних холдингових компаніях (департаменти планування та прогнозування, стратегічного та інноваційного розвитку; відділи бюджетування та продажу);
  • консалтингових та інвестиційних компаніях;
  • банківських установах (корпоративне кредитування);
  • органах державної влади;
  • власному бізнесі.

Візит учнів 9-10 класів Ніжинської ЗОШ №15

У навчально-науковому інституті точних наук і економіки 10 грудня 2019 року знову була жива атмосфера. На цей раз інститут приймав у гостях групу ніжинських школярів, які завітали до ННІ  в рамках шкільного «Тижня математики».  У ході зустрічі школярі мали можливість дізнатися про спеціальності, за якими здійснюється навчання, оглянути аудиторії та лабораторії ННІ. Незабутні враження у дітей залишилися після їхньої участі у фізичних експериментах та знайомства з роботою 3D-принтера. 

В Інституті пройшла чергова Всеукраїнська наукова студентська конференція

4 грудня у Навчально-науковому інституті точних наук і економіки відбулася XV Всеукраїнська студентська наукова конференція «Перспективи розвитку точних наук, економіки та методики їх викладання».

На відкритті конференції з вітальним словом виступив проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя доктор фізико-математичних наук, професор Мельничук Олександр Володимирович.

На пленарному засіданні були представлені доповіді студентів. Присутні мали можливість прослухати цікаву інформацію про:

·     побудову зображень просторових тіл, як важливу складову успішного розв’язання стереометричної задачі;

  • 3D-анімацію;
  • проблеми застосування алгоритмів сортування для великих даних;
  • особливості тестування ефективності алгоритмів архівації даних.

У рамках роботи конференції працювало 4 секції за науковими напрямками:

  • Математика (Голова: Віра М.Б. – канд. фіз.-мат. наук, доц. каф. математики, фізики та економіки);
  • Фізика та методика її викладання (Голова: Кнорозок Л.М. – канд. фіз-мат. наук, доцент кафедри математики, фізики та економіки);
  • Інформатика та освітні вимірювання (Голова: Лисенко І. М. – канд. фіз-мат. наук, доц. каф. інформаційних технологій та аналізу даних;
  • Економіка (Голова: Городецька М. О. – канд. економ. наук, доц. каф. математики, фізики та економіки).

Всеукраїнська студентська конференція наближається!

Шановні учасники XV Всеукраїнської студентської наукової конференції «Перспективи розвитку точних наук, економіки та методики їх викладання»! 

На сторінці конференції опублікована її

Програма

До скорої зустрічі!

Студенти Інституту – переможці Спартакіади першокурсників!

Ура! Маємо чудові результати наших першокурсників на університетській Спартакіаді! Отже, наші переможці:

Футбол – ІІІ місце
(Прусс Михайло, Василець ВладиславФесюн Микола, Сидоренко Олександр, Гурчин Олександр)

Волейбол – ІІ місце
(Левченко ЛевФесюн Микола Василець ВладиславГурчин Олександр, Шиш ІгорПрусс МихайлоФедан АндрійСидоренко Олександр)

Баскетбол – І місце
(Прусс МихайлоВасилець ВладиславФесюн Микола)

Вітаємо наших славних переможців!

Запрошуємо студентів до участі у XV Всеукраїнській конференції!

XV Всеукраїнська студентська наукова конференція «Перспективи розвитку точних наук, економіки та методики їх викладання» відбудеться 4-5 грудня 2019 року у місті Ніжині на базі ННІ точних наук і економіки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. За участі:
  • Запорізького національного університету,
  • Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка,
  • Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки,
  • Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»,
  • Київського університету імені Бориса Грінченка,
Під час роботи конференції планується розглянути сучасний стан, перспективи розвитку та методику викладання дисциплін за напрямами:
  • математика
  • фізика
  • комп’ютерні науки
  • освітні вимірювання
  • економіка
Інформаційне повідомлення, реєстрація, зразок оформлення тез – на сторінці конференції сайту інституту.

Вітаємо випускників – бакалаврів!

Ви здолали перший, головний щабель вищої освіти. Мине небагато часу, і ви пересвідчитеся у тому, що ваш вибір був правильним і відтепер ви належите до кращої, елітарної частини суспільства.

Вітаємо Анну Обруч з отриманням диплома з відзнакою!

Вітаємо Марію Топоріну, Катерину Карнаш, Аліну Остренко, Владислава Іванюка, Богдана Тихомирова, Сергія Швидкого, Олександра Загорулька з заслуженими відзнаками!

Вітаємо всіх випускників!

Для молодших спеціалістів: нова 2-річна програма на спеціальності Середня освіта (Інформатика)

Link

Навчально-науковий інститут точних наук і економіки НДУ імені Миколи Гоголя набирає студентів на базі молодшого спеціаліста:

  • на всі спеціальності – на 2 курс з нормативним 4-річним строком навчання;
  • на спеціальність Середня освіта (Інформатика) – на навчання за скороченою програмою (2 роки). На цій програмі будуть місця державного замовлення.

Бажаєте навчатися у нас? Для цього потрібно зробити кілька простих кроків:

1. Подавання заяви

Заяви приймаються з 10 по 22 липня.

Вступник особисто заповнює і подає заяву у приймальній комісії університету (м. Ніжин, вул. Графська 2, Гоголівський корпус).

До заяви додаються:

  1. копія паспорта (ідентифікаційної картки);
  2. копії диплома молодшого спеціаліста і додатка до нього;
  3. Чотири фотографії розміру 3×4 см.

2. Вступний іспит

Фаховий вступний іспит відбудеться за тією ж адресою 25 липня.

3. Ціни за навчання для тих, хто бажає навчатися на умовах контракту:

  • За 2-річною скороченою програмою 29300 грн (6200 за перший семестр).
  • За 3-річною програмою – 41400 грн (5800 за перший семестр).

Координаційна зустріч і стажування учасників проекту Еразмус+ у Каунасі

На початку березня в університеті Вітовта Великого литовського міста Каунас відбулися остання координаційна зустріч та стажування учасників міжнародного проекту «Гендерні Студії: крок до демократії та миру у сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями» за програмою Європейського Союзу Еразмус+. Зібралися представники всіх університетів, які беруть участь у проекті – трьох українських, двох – з Марокко, ще двох – з Тунісу, а також університетів-учасників з країн Європейського Союзу – Литви, Греції та Угорщини.

Наш університет представляли двоє викладачів Інституту точних наук і економіки – координатор проекту доцент Тетяна Лісова та директор інституту Юрій Ковальчук.

Під час зустрічі, зокрема, розглядалися результати виконання партнерами завдань пректу, а також звіти лідерів спільних “робочих пакетів”. Наш університет відповідає в проекті за пакет “Електронні ресурси”, Під час звітного періоду в рамках завдань цього пакету нами були проаналізовані та оцінені створені партнерами онлайн-курси для магістерських програм за тематикою гендерних студій, з використанням спеціально створеного для цього електронного засобу оцінювання. На зустрічі в Каунасі наші оцінки та оцінки європейських партнерів були обговорені і лягли в основу для прийняття рішень щодо подальшого вдосконалення змісту онлайн-курсів та їх технологічної якості.

Інформацію про проект GeSt та результати його діяльності можна знайти на сайті проекту,  а також у мережах Facebook та LinkedIn.

 

Запрошуємо на безкоштовні консультації до ЗНО з математики!

Навчально-науковий інститут точних наук і економіки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя запрошує на НАВЧАННЯ та на БЕЗКОШТОВНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ з математики для  підготовки до ЗНО учнів 10 та 11 класів.

Чекаємо на Вас в аудиторії № 301 нового корпусу (3-й поверх) щосуботи з 16 березня по 18 травня 2019 року з 10 до 13 год.

          Бажаючим звертатися за телефонами:  (067) 931-55-05    (066) 924-84-52         e-mail:  kafedra.me326@gmail.com
(або просто приходьте!)

Якщо бажаєте якісно підготуватися до загальнонаціонального ЗНО та вступити до омріяного університету – ми чекаємо на Вас!

Тематика консультацій:

16.03.2019    Тотожні перетворення числових та алгебраїчних виразів (дії над числами, модуль та його властивості, формули скороченого множення, раціональні та дробово-раціональні вирази).

23.03.2019     Елементарні функції та їх властивості. Алгебраїчні рівняння та нерівності. Універсальний метод розв’язування нерівностей.

30.03.2019     Показникова та логарифмічна функції. Тотожні перетворення показникових та логарифмічних виразів. Логарифмічні, показникові рівняння та нерівності, способи їх розв’язання.

06.04.2019   Тригонометричні функції, вирази, рівняння та нерівності.

13.04.2019   Похідна, інтеграл та їх застосування.

20.04.2019   Планіметрія.

27.04.2019   Взаємне розміщення прямих та площин у просторі.

04.05.2019   Многогранники та тіла обертання (об’єми та площі поверхонь).

12.05.2019     Координати та вектори на площині і в просторі. Координатно-векторний метод розв’язування задач.

18.05.2019   Елементи комбінаторики та початки теорії ймовірностей.

Адреса: 16600 Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Графська, 2