До уваги вступників: нова спеціальність ЕКОНОМІКА!

Featured

service-sc-economics-710

 

 

 

З 2017 року на фізико-математичному факультеті НДУ імені Миколи Гоголя розпочинається підготовка бакалаврів із спецільності Економіка, зі спеціалізацією Економіка підприємства.

Про спеціальність

Економіка – це наука вибору. Абітурієнте, здійсни свій вибір раціонально! Ми дамо тобі унікальну можливість отримати престижну освіту, що поєднує в собі багатогранні сучасні знання економіста, аналітика, наукового співробітника і керівника будь-якого рангу.

Фахівець спеціальності: 051 Економіка, спеціалізації: Економіка підприємства  може бути корисним для економічних служб підприємств та об’єднань виробничої та невиробничої сфери діяльності різних галузей, незалежно від форм власності та організаційних формувань, страхових компаній, інвестиційних фондів, брокерських контор, економічних служб державних адміністрацій, науково-дослідних та навчальних закладів, центрів моніторингу і лабораторій аналізу економічних проблем, державних керівних структур національної економіки.

Попри всі розмови про перенасичення ринку економістами, грамотні та амбіційні спеціалісти цієї сфери, як і раніше, залишаються затребуваними на ринку праці.

Фахівець у галузі економіки підприємства може виконувати функції економіста, бухгалтера, менеджера і керівника відповідних служб на підприємствах, у корпораціях, організаціях та установах – скрізь, де потрібно вміти будувати ділові стратегії і поточні плани, а також організовувати їх здійснення на практиці, керувати економічними процесами та координувати роботу виконавців. Це стає можливим на основі отримання сучасних знань з економічного моделювання, бізнес-діагностики, стратегічного планування, управління активами та вар1тістю підприємства, забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних та транснаціональних компаній.  Отже, ПЕРЕВАГОЮ ПРОФЕСІЇ Є ЇЇ УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ

Які предмети ЗНО потрібні для вступу?

Для того, щоб вступити на спеціальність Економіка, ви повинні подати сертифікат із балами ЗНО з таких предметів:

 • Українська мова і література (ваговий коефіцієнт 0,2)
 • Історія України (0,35)
 • Математика або географія (0,3)

Крім того, враховуються:

 • Середній бал атестату про повну середню освіту (ваговий коефіцієнт 0,1)
 • Призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, призерам ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту НДР учнів-членів МАН України та/або особам, які успішно закінчили підготовчі курси НДУ нараховуються додаткові бали з коефіціїнтом 0,05.

Що вивчається і хто навчає

Фахові предмети: економіка підприємства, маркетинг, менеджмент, бухгалтерський облік, економіка праці і соціально-трудові відносини, планування і контроль на підприємстві, стратегія підприємства, потенціал і розвиток підприємства, проектний аналіз і оцінювання ризиків, інформаційні системи і технології на підприємстві, бізнес-аналітика, банківська справа, зовнішньоекономічна діяльність підприємства.

Підготовкою фахівців з «Економіки підприємства» опікується кафедра математики та економіки, яка акумулює в собі вагомий науково-педагогічний потенціал: 7 доцентів, кандидатів наук, 1 старший викладач, 1 асистент. На кафедрі працюють як досвідчені, так і молоді викладачі. Середній вік членів кафедри – 47 років. Місія кафедри полягає у формуванні гармонійно розвиненої особистості – висококваліфікованого економіста, здатного в ринкових умовах приймати обґрунтовані господарські рішення і нести відповідальність за результативність діяльності підприємства.

Практики

З метою надання студентам необхідного рівня практичної підготовки передбачено проведення наступних видів практик:

 • ознайомчої практики (I курс, 1 семестр);
 • навчальної практики (ІІ курс, 3 семестр);
 • виробничої практики (ІІІ курс, 6 семестр);
 • виробничої переддипломної практики (IV курс, 8 семестр).

Практики проходять у провідних компаніях м. Ніжина, області, та м. Києва, зокрема:

 • ДП Науково-виробничий комплекс «Прогрес»;
 • ТОВ Науково-виробниче підприємство «Метекол»;
 • ТОВ Інженерний центр «Імпульс»;
 • ПрАТ «Завод «Ніжинсільмаш»;
 • ПАТ «Ніжинський механічний завод»;
 • ПАТ КБ «ПриватБанк» (онлайн-практика).

Можливості працевлаштування та кар’єрного зростання

Комплексний підхід до підготовки фахівців з «Економіки підприємства» дозволить випускникам реалізувати отримані знання, працюючи у:

 • виробничих і торгівельних підприємствах (на посадах економіст, головний економіст, бухгалтер-економіст, економіст-фінансист, менеджер з планування, менеджер зі стратегічного розвитку, в перспективі – топ-менеджери, керівники відділів і секторів, директори);
 • вітчизняних та міжнародних холдингових компаніях (департаменти планування та прогнозування, стратегічного та інноваційного розвитку; відділи бюджетування та продажу);
 • консалтингових та інвестиційних компаніях;
 • банківських установах (корпоративне кредитування);
 • органах державної влади;
 • власному бізнесі.
FacebookTwitterGoogle+

Публічний захист курсових робіт студентів-математиків відбувся!

30 листопада відбувся захист курсових робіт з вищої математики студентів 4-го курсу. Крім доповідачів та їх наукових керівників М.Б. Віри, О.В. Тарасенко та О.В. Чорненької О.В., на захисті були присутні студенти 2 та 3 курсів.
У доброзичливій атмосфері творчого наукового пошуку молоді дослідники представили та обговорили результати своєї роботи, вислухали запитання аудиторії і поради викладачів щодо змісту подальших досліджень. Бажаємо нашим молодим науковцям нових вагомих результатів, наснаги та креативності в майбутньому!

FacebookTwitterGoogle+

Отримай наш та європейський диплом магістра одночасно!

7 грудня 2017 року в аудиторії 118 відбудеться презентація міжнародної програми «Два дипломи», яку репрезентують представники Вищої школи управління охороною праці в місті Катовіце (Польща)

11.50  – для магістрантів

13.30 – для бакалаврів

Запрошуємо вас на зустріч. Вхід вільний.

 

FacebookTwitterGoogle+

Ярослава Мельник та Марія Топоріна перемогли у математичній олімпіаді

28 листопада 2017 року в Інституті відбувся І тур Всеукраїнської олімпіади з математики, яку організували викладачі кафедри математики та економіки. Змагалися кращі студенти третього та четвертого курсу, а також магістранти першого року навчання.

Вітаємо переможців:

 • Мельник Ярославу, магістрантку першого року навчання, за зайняте І місце
 • Топоріну Марію, студентку третього курсу, за зайняте ІІ місце.

Дякуємо всім студентам та магістрантам за участь та бажаємо подальших перемог, творчих успіхів та здобутків!

FacebookTwitterGoogle+

Відбувся семінар за результатами науково-педагогічної практики магістрантів

28 листопада на кафедрі інформаційних технологій і аналізу даних відбувся семінар, на якому студенти-магістранти 2-го курсу спеціальностей  Науки про освіту та Комп’ютерні науки та інформаційні технології доповіли про свої наукові здобутки за результатами науково-педагогічної практики. Усі доповіді свідчать про готовність магістрантів д

о завершального етапу написання випускної магістерської роботи. Бажаємо їм успіхів у цій відповідальній і нелегкій справі!

 

FacebookTwitterGoogle+

Викладачі інституту взяли участь у Міжнародній конференції

23-25 листопада 2017 р. у Києві проходила XII Міжнародна науково-практична конференція «Вища освіта України у контексті інтеграції до європейського освітнього простору». Серед організаторів та гостей конференції були представники вузів Польщі та Туреччини. Викладачі нашого інституту Ковальчук Ю.О. та Лісова Т.В. під час засідання секції «Послідовність загальної та вищої освіти як європейський стандарт» доповіли про деякі результати опитування вчителів та директорів шкіл, проведеного в Україні за методикою міжнародного дослідження TALIS. Організатором дослідження була Українська асоціація дослідників освіти (http://www.uera.org.ua/), членами якої є учасники конференції від нашого інституту.

FacebookTwitterGoogle+

Увага: публічний захист курсових робіт!

Захист курсових робіт студентів 4 курсу відбудеться:

 • з фізики – 29 листопада о 13:30, аудиторія 325;
 • з математики – 30 листопада о 13:30, аудиторія 301.

Наукове товариство Інституту запрошує всіх
бажаючих відвідати захід!

FacebookTwitterGoogle+

Нова учительська предметна спеціальність

У Переліку предметних спеціальностей, за яким в Україні ведеться підготовка вчителів за спеціальністю Середня освіта, з’явилася нова предметна спеціальність Природничі науки. Це перша широка предметна спеціальність, яка поєднує в собі підготовку вчителів одразу з чотирьох природничих дисциплін, що, зокрема, дозволятиме вчителям викладати інтегровані курси у школах, де ці окремі дисципліни не є профільними. Особам, які здобули вищу освіту за цією спеціальністю, буде присвоюватися професійна кваліфікація вчителя природничих наук, фізики, хімії, біології.

FacebookTwitterGoogle+

Марія Топоріна визнана найкращим титачем серед студентів Інституту

17 листопада 2017 року  бібліотека університету вперше провела акцію з відзначення кращих читачів серед студентів. Від нашого Інституту цей почесний титул здобула студентка 3 курсу Марія Топоріна. Колектив Інституту приєднується до привітань і бажає Марії зачерпнути з книг стільки знань, скільки потрібно для здійснення її найсміливіших мрій.

FacebookTwitterGoogle+

Максим Топорін виступив на засіданні студентського круглого столу з історії України

Студент 1 курсу Максим Топорін виступив на засіданні студентського круглого столу, організованого кафедрою історії України для студентів першого курсу різних спеціальностей. Круглий стіл проходив під промовистою назвою “Уроки історії України: погляд нової генерації”. Доповідь Максима була присвячена короткій і яскравій долі Юрія Кондратюка (Олександра Шаргея, 1897-1943) – українського  вченого-винахідника, одного з піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів, автора так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон».

Керівник Максима доцент Москаленко Олександр Юрійович та інші учасники круглого столу дали високу оцінку виконананій нашим студентом-математиком історичній розвідці та її яскравій презентації.

FacebookTwitterGoogle+