Запрошуємо до навчання!

Увага! Інформація оновлювалася: 

  1. 12 липня 2017 року. Уточнені вагові коефіцієнти предметів ЗНО.
  2.  3 травня 2017 року. Зміни стосуються нових спеціальностей Економіка та Комп’ютерні науки

7 причин навчатися у нас

image004Поєднання 200-річних традицій з новітніми технологіями навчання

Ніжинська вища школа існує вже понад 200 років. Літопис факультету починається з 1832 р., коли на базі колишньої Гімназії вищих наук було створено Фізико-математичний ліцей князя Безбородька.

image004Фундаментальна фізико-математична освіта – запорука кар’єрного зростання

Найкращими топ-менеджерами компаній є люди з математичною або технічною освітою. Вивчання точних наук розвиває універсальне уміння вирішувати будь-які життєві та фахові проблеми.

image004Фахівці з точних та комп’ютерних наук потрібні державі

В Україні студенти фізико-математичних спеціальностей отримують найвищі стипендії, для них надається найбільше державне замовлення. Ми гарантуємо для вас безоплатне навчання за спеціальностями Середня освіта (математика), Середня освіта (фізика), Середня освіта (інформатика), Прикладна фізика та наноматеріали.

image004Викладачі найвищої кваліфікації

Багато професорів та доцентів факультету отримали освіту в найбільш престижних університетах України. Завдяки ряду міжнародних проектів ми переймали передовий досвід викладання в університетах США, Швеції, Італії, Німеччини, Фінляндії.

image004Здобувайте ще й військову спеціальність

Починаючи з другого курсу хлопці та дівчата можуть навчатися також на військовій кафедрі і отримати звання лейтенанта.

image004Подвійні дипломи з польськими ВНЗ

Продовживши навчання в НДУ, ви зможете отримувати подвійний диплом магістра нашого університету і одного з університетів Польщі.

image004Факультет – дружна родина

Студенти навчаються в малочисельних групах. Жоден студент не залишається поза увагою викладачів. Ми створили комфортні умови для вашого всебічного та гармонійного розвитку. 

Спеціальності факультету

image005Вступаючи на 1 курс, ви можете обрати одну з 6 спеціальностей. Три з них – Середня освіта (математика), Середня освіта (інформатика)  та Середня освіта ізика) – дають змогу випускникам працювати вчителями середніх шкіл та викладачами. Інші три, ЕкономікаКомп’ютерні науки і Прикладна фізика та наноматеріали, є популярними серед вступників спеціальностями класичних університетів. Підготовка фахівців цих спеціальностей ведеться за навчальними планами, розробленими у тісній співпраці з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Випускники бакалаврату мають змогу вступити до магістратури за цими спеціальностями, або продовжити навчання в іншому університеті.

Для вступу на нову спеціальність Економіка потрібні результати ЗНО з таких предметів:

  • Українська мова і література (ваговий коефіцієнт 0,2)
  • Історія України (0,4)
  • Математика або географія (0,3)

Для вступу на будь-яку з інших спеціальностей необхідні такі сертифікати ЗНО (в дужках зазначені вагові коефіцієнти при підрахунку конкурсного бала): 

українська мова та література (0,2) 
• математика (0,5

• фізика або історія України (0,2) 

Також враховується середній бал атестата (0,1), навчання на підготовчих курсах та успішні результати університетських олімпід для вступників.

Середня освіта (математика)

Підготовка фахівців з педагогічної спеціальності Середня освіта (математика) ведеться в Ніжинській вищій школі вже багато десятиріч. За Радянських часів Ніжинський педагогічний інститут був єдиним в Україні вищим педагогічним навчальним закладом, нагородженим орденом Трудового Червоного Прапора (1975). Славні традиції забезпечення якісної педагогічної математичної освіти збереглися й у наш час, вдало поєднавшись з використанням новітніх методів викладання та управління навчальним процесом, широким використанням сучасних інформаційних технологій. Свідченням цього є те, що багато випускників фізмату НДУ з цієї спеціальності працюють нині на керівних посадах не тільки в закладах освіти Чернігівщини, Києва та інших регіонів, а й у Міністерстві освіти й науки України, закладах управління освіти рівня району та області, бізнес-структурах.

Після першого року навчання студенти вільно обирають одну з додаткових предметних спеціалізацій:

  • інформатика
  • фізика

Середня освіта (фізика)

Підготовка вчителів та викладачів фізики у Ніжинському університеті ведеться багато років. Тривалий час ця спеціальність поєднувалася зі спеціальністю Математика, готувалися також вчителі фізики та технічної творчості. Наші випускники – вчителі фізики – працюють не лише у навчальних закладах всієї України, а й у школах близького зарубіжжя. Ґрунтовні знання фізики дозволяють їм працювати також на промислових підприємствах. Наші випускники-фізики продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі провідних вузів України. Багато з них стали науковцями.

Враховуючи вимоги сьогодення, підготовку вчителів фізики поєднали зі спеціалізаціями інформатика або англійська мова, що значно розширює можливості
майбутнього працевлаштування.
 

Комп’ютерні науки

Здобувши у 2004 році статус класичного, Ніжинський університет розпочав підготовку фахівців з класичних (не педагогічних) спеціальностей. Спеціальність Комп’ютерні науки з’явилася вперше у 2017 році після рішення уряду України розділити спеціальність Комп’ютерні науки і технології на дві окремі спеціальності. Ця спеціальність є найбільш широкою та фундаментальною з-поміж ІТ-спеціальностей. Фахівці з цієї спеціальності, завдяки вдалому поєднанню фундаментальної та практичної підготовки, мають багато переваг у перспективі працевлаштування в різних галузях економіки та кар’єрного зростання над випускниками інших комп’ютерних спеціальностей у практичних видах діяльності, пов’язаних з ІТ-технологіями. Останнім часом в Україні спостерігається гостра потреба у цих фахівцях, уряд планує збільшити їх чисельність удвічі протягом кількох наступних років. Заробітна плата в ІТ-галузі є однією з найвищих. Випускники нашого факультету успішно працюють в багатьох комп’ютерних компаніях Чернігівщини, Києва, інших регіонів та міст України, за кордоном. 

Дізнайтеся більше…

Прикладна фізика та
наноматеріали

Підготовка фахівців із прикладної фізики в Ніжинському університеті проводиться з 2006 року. Студенти цієї спеціальності отримують ґрунтовну професійну підготовку з основ інформаційно-вимірювальної техніки, мережевих технологій, інженерної графіки, мікросхемотехніки, сучасних методів фізико-хімічного аналізу, основ менеджменту і маркетингу, економіки та управління підприємствами.

Випускники працюють експертами з контролю якості та інженерами на  виробництві, в наукових установах, державних та приватних санітарно-епідеміологічних службах, Державній прикордонній службі України, службах охорони навколишнього середовища, а також на виробництві, де необхідно обслуговувати наукове обладнання, аналітичну та метрологічну апаратуру, технологічні процеси виробництва приладів та матеріалів, бути експертом із визначення якості продукції у виробничих, управлінських та комерційних структурах. Наші випускники працюють на підприємствах Ніжина та Києва, продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі Ніжинського університету, Інституті фізики напівпровідників Національної академії наук України, Празькому університеті (Ка́рлів університет – республіка Чехія). 

Побут та дозвілля 

image006Ніжинський університет, подібно до найбільш відомих Європейських університетів, находиться у затишному стародавньому місті, в чарівному куточку знаменитого Графського парку, на березі річки Остер. Усі іногородні студенти забезпечені гуртожитком. Гуртожитки розташовані безпосередньо поблизу навчальних корпусів. Тут, подалі від метушні мегаполісів, наші студенти мають вдосталь часу як для навчання, так і длязмістовного дозвілля. Ви можете брати участь у численних мистецьких, літературних, спортивних колективах, багато з яких є відомими не тільки в Україні, а й за її межами.

 

Дізнайтеся більше:

image007a

 

Сайт: fizmat.edu.ua 

Ел. пошта: fizmat.ndu@i.ua 

Тел.: (04631) 7-19-79 (деканат) 

Адреса:
вул. Графська (колишня Крапив’янського) 2
м. Ніжин, Чернігівська обл. 

Проїзд автобусом до зупинки «Університет»

 

 

 

 

FacebookTwitterGoogle+VK